Kawy

Oferta » Kawy

  • ZIARNA KAWY ZIELONEJ
    ZIARNA KAWY ZIELONEJ

Zielona kawa, to ziarna kawy, które nie zostały poddane paleniu. Jest poddawana tylko wstępnemu podsuszeniu, a następnie mieleniu – tak jak zioła.

Z tego powodu mają zielony kolor i zachowują swoje prozdrowotne właściwości. Zielona kawa ma więcej substancji aktywnych niż czarna kawa palona.

Jest rekomendowana osobom walczącym z nadmiarowymi kilogramami. Połączenie naturalnie występującego w kawie kwasu chlorogenowego i kofeiny jest czynnikiem, który wpływa na regulację poziomu cukru we krwi, przez co skutecznie wspomaga odchudzanie. Bogata jest też w polifenole innych typów, przeciwutleniacze oraz witaminy i minerały, które dobroczynnie wpływają na zdrowie.

Bezwzględnym warunkiem stosowania kawy zielonej jest wykorzystanie wyłącznie mytych odmian ziaren kawy gatunku arabika, co gwarantuje, że tylko zdrowe i właściwie przerobione ziarno ma najwyższą zawartość substancji biologicznie czynnych. Ziarna kawy, którą mamy w sprzedaży, pochodzą z małych wysokogórskich plantacji (1500 – 3000m n.p.m.), o tradycyjnym naturalnym sposobie uprawy i przerobu, dzięki czemu nabiera ona cech nieporównywalnych z kawą z upraw przemysłowych. Kawy rosnące na terenach wyżynnych są naturalnie czyste, gdyż wysokość eliminuje przedostawanie się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń do owoców kawowca, a ziarna dojrzewając dłużej, nabierając smaku i aromatu.